דלג לתוכן הראשי

עיצוב גינה במרפסת

לא מעט ישראלים חולמים לעצב לעצמם גינת חלומות במרפסת הבית: פינה קטנה שממנה אפשר לברוח מהמציאות, לטבוע בירוק, להתחבר לטבע ופשוט להרגיש הכי בנוח עם צמחים שונים שאולי אפילו יהוו תוספת מבורכת למגירת התבלינים שלהם. לצערנו, אנשים רבים חושבים שמדובר בחלום שאי אפשר להגשים, אבל האמת היא שזה ממש לא נכון!
 
הקמת גינה במרפסת היא משימה אפשרית, כדאית ואפילו מהנה! לא משנה מהו גודל המרפסת שלכם, באמצעות עבודה מהודקת ומקצועית ניתן להפוך כל מרפסת ריקה ושוממת לגינה פורחת ומשמחת. עם זאת, חשוב לזכור כי כן מדובר בתהליך עבודה, שעלול להיות לא קצר, אבל התוצאה שלו שווה כל דקה של עבודה.
 
אם גם אתם רוצים לבצע עיצוב גינה במרפסת שלכם ורוצים לקבל את כל הידע החדש והמקצועי ביותר בתחום – כדאי שתמשיכו לקרוא. במאמר זה סיכמנו את כל מה שצריך לדעת בנוגע לתהליך הזה, שיכניס לכם הרבה אוויר חדש, ירוק ושמחה לתוך הבית ולתוך הלב.

מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים לעצב גינה במרפסת?

רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים ומתחילים בעבודה הקשה, יש כמה דברים שאתם צריכים לבדוק:
  • מהי כמות הזמן שאתם יכולים להשקיע בגינה החדשה שלכם? – טיפוח והקמה של גינה חדשה הוא עניין שידרוש מכם לא מעט זמן, ללא קשר למיקומה של הגינה בבית. תצטרכו לבחור לא מעט צמחים, אדניות ועוד אלמנטים שונים בגינה. בנוסף, חשוב לזכור כי תצטרכו לטפח את הצמחים והפרחים שתבחרו לגדל, כך שחשוב לדעת מהי כמות הזמן שתוכלו להקדיש לפרויקט שלכם עוד לפני שאתם יוצאים לדרך. רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מקימים לעצמכם גינה שתוכלו להקדיש לה זמן באופן קבוע.
  • מה הם המאפיינים של המרפסת שלכם? – בכדי שהגינה שאתם בונים ומתכננים תתאים בצורה מקסימלית למרפסת שלכם, אתם חייבים להכיר אותה כמו את כף ידיכם. מה הוא גודלה של המרפסת? האם יש בה אביזרים קבועים שאתם לא רוצים להזיז כמו פינות ישיבה, נדנדה או עמדת מנגל? מהם השימושים שאתם עושים בה היום? האם תרצו לשנות אותם? ברגע שתתנו לעצמכם תשובות לכל השאלות האלו תוכלו לצאת לעבודה מדויקת הרבה יותר.
  • מה אתם רוצים להשיג מהגינה שלכם? – חשוב להבין למה בכלל אתם רוצים להקים גינה אצלכם במרפסת. אתם רוצים לקבל גישה קלה לצמחי תבלין ומאכל? להכניס קצת ירוק וטבע אל תוך הנוף העירוני? אתם חובבי צמחים גדולים שרוצים להעניק לאהבה הזו יותר מקום? אתם רוצים שהמרפסת תהיה מקום של רגיעה או אירוח המוני? ברגע שתגדירו לעצמכם מהי המטרה של גינת המרפסת ומה אתם רוצים להשיג ממנה, גם באופן לא מודע תעשו את כל הפעולות שיובילו אתכם אל המטרה שלכם.
  • מהו התקציב שלכם? – אנשים לא ממש אוהבים לדבר על כסף שזה מגיע לפרויקטים שחשובים להם, אך יש מקרים שבהם פשוט אין ברירה. בכדי שתוכלו גם להנות מהפרויקט, מהעבודה ומהתוצר הסופי שלה, מומלץ להגדיר לעצמכם תקציב שאותו תוכלו להקדיש לעבודות בראש שקט וללא רגשות אשם. אנשים רבים מתחמקים מן החלק הזה אך לאורך זמן למדים להתחרט על כך.

האם גודל המרפסת משפיע על עיצוב הגינה בה?

כמובן שכן. כפי שעיצוב גינת קרקע של 20 מ״ר תהיה שונה מעיצוב גינת קרקע של 40 מ״ר, כך גם בגינות הממוקמות במרפסות. ככל שהמרפסת תהיה גדולה יותר, כך יהיה לנו יותר מקום להתפרש, למקם בתוכה צמחים שונים ולהעניק להם מקום איכותי לפרוח. עם זאת – עצם העובדה שיש לכם מרפסת קטנה ממש לא אומרת שלא תוכלו להנות מגינה איכותית.
 
צוותי גינון מנוסים ומקצועיים ידעו כיצד להקים גינות מרשימות גם במרפסות הקטנות ביותר. כל מה שצריך לעשות הוא תכנון קפדני של העבודה, להתחשב בכמויות האור אשר מגיעות למרפסת ולראות כיצד אפשר להקים את הגינה בצורה הטובה והמדויקת ביותר שגם תאפשר לכם להמשיך ולהשתמש במרפסת בצורה חופשית לחלוטין.

האם ניתן לבצע גם עיצוב גינות גג?

ברור שכן! עיצוב גינות גג אמנם הוא תחביב נפוץ יותר במדינות אחרות, בהן יש בנייני מגורים מרובי קומות ללא מרפסות, אך גם בישראל הטרנד הולך וצובר תאוצה בבניינים שונים, ישנים וחדשים כאחד.
 
בדומה לעיצוב גינות מרפסת, גם עיצוב גינות גג צריך לקחת בחשבון המון פרמטרים שונים בכדי לוודא שהעיצוב מתבצע על הצד הטוב והמקצועי ביותר. בנוסף, פעמים רבות פרויקטים של בניית ועיצוב גינות גג יצטרכו תוספות צל שונות כמו רשתות צל או ציליות שונות. בגגות רבים אין שום כיסוי אשר יעניק לצמחים הגנה משמש ישירה, ולא כל הצמחים בנויים לכמות כזו של שמש. בדיוק בגלל זה חשוב לבחון את הגג לעומק, להכיר את החלקים השונים בו ולהחליט בצורה המושכלת ביותר מי הם הצמחים שיוכלו לשגשג במרפסת הגג שלכם.

האם עיצוב גינה במרפסת הוא עסק יקר?

שאלת המחיר היא שאלה שבעלי המקצוע נתקלים בה לא מעט, אבל האמת היא שקשה לתת לה תשובה חד משמעית. תהליך עיצוב גינה במרפסת לא אמור להיות עסק יקר שירוקן לכם את הכיס, אבל כן חשוב להיות מודעים לכך שכרוכות בו לא מעט הוצאות.
 
החל מרכישות הצמחים והאדמה, דרך רכישת אדניות, כלי קיבול, פתרונות השקיה, רשתות צל והגנה מצמחים, פריטים עיצוביים קטנים ועוד המון אפשרויות – בשביל שתוכלו לקבל את גינת החלומות שלכם, תצטרכו גם להשקיע בה כסף. ב
 
נוסף, חשוב לזכור שהמחיר מושפע גם הוא מגודל המרפסת, משום שבמרפסת גדולה תוכלו להשקיע יותר ולהקים בה גינה מפוארת יותר ממה שתוכלו להקים בגינה קטנה. לכן, אם יש לכם מרפסת שנחשבת גדולה ואתם מתכננים להקים בה גינה, כדאי לקחת גם את העניין הכלכלי בחשבון לפני שאתם מתחילים בעבודות השתילה.

האם אהיה חייב לטפל בגינה החדשה שלי בכל יום?

זוהי שאלה סובייקטיבית לגמרי שמשתנה בין גינה לגינה, והפקטור העיקרי שישפיע על כך הם הצמחים שתבחרו למקם בגינה שלכם. צמחים שונים דורשים טיפול שונה: בעוד שצמחים קשים יותר כמו קקטוסים יכולים לפרוח ולשגשג לאורח שנים עם טיפוח מינימלי וכמויות מים מעטות יחסית, צמחים רגישים יותר יצטרכו השקיה קבועה וטיפול רציף שלכם.
 
בדיוק מהסיבה הזו, חשוב שתבינו כמה זמן יש לכם להשקיע ולטפח בגינה שלכם בכל יום. במידה ואתם אנשים עסוקים שעובדים בכל יום בשעות ארוכות מחוץ לבית – לא בטוח שיהיו לכם כוחות בסוף היום לעמוד, להשקות, לסדר ולנקות צמחים רבים. ברגע שתבינו מהי כמות הזמן שאתם יכולים להשקיע בצמחים ובפרחים שלכם, תוכלו לבצע רכישות צמחים חכמות יותר שישאירו אותם בחיים וגם יעזרו לכם להנות מגינה פורחת ללא רגשות אשם או תסכול.  

אילו בעלי מקצוע יוכלו לעזור לי להקים גינה במרפסת?

ישנם לא מעט בעלי מקצוע אשר יטענו שהם יכולים לעזור לכם להקים גינות מרשימות במרפסת שלכם, אך אין ספק שאנשי המקצוע הטובים ביותר לרשימה הן חברות גינון.
 
כשמן כן הן, חברות אלו מתמחות בעיצוב, אחזקה, בנייה, תכנון והקמה של גינות מסוגים שונים. ההמלצה היא לבחור בחברת גינון אשר מתמחה בגינות במרפסות, משום שמדובר בשירות חדש יחסית בעולם של היום, כך שלא כל חברת גינון היא בעלת ניסיון בביצוע עבודות מסוג זה.
 
העובדים בחברת הגינון הם האנשים שיוכלו לסייע לכם להוציא את המיטב מהמרפסת שלהם. באמצעות חשיבה משותפת והבנת הצרכים שלכם תוכלו לבצע רכישות חכמות של צמחים ופרחים, לתכנן את נראות הגינה שלכם בצורה חכמה יותר, לעזור לכם לוודא שהכל ממוקם בצורה אסתטית ובעיקר – לגרום לכם לשמוח על ההחלטה שלכם להכניס קצת טבע וקצת צבע אל תוך הבית.

כיצד לבחור אנשי מקצוע שיהפכו את המרפסת שלי לגינה מרשימה?

בישראל של 2023 פועלות לא מעט חברות גינון וגננים פרטיים שישמחו לסייע לכם להקים את גינת החלומות שלכם בתוך המרפסת הביתית, אבל איך אפשר לבחור את האנשים הטובים ביותר למשימה? הנה ארבעה פרמטרים שאסור להתפשר עליהם בזמן שאתם מחפשים:
  1.  הניסיון של החברה והצוות: מכירים את הביטוי ״אין חכם כבעל ניסיון?״ בעולמות הגינון הביטוי הזה מקבל משנה תוקף. כשאתם עובדים עם חברת גינון בעלת ניסיון נרחב בבנייה, הקמה ותכנון של גינות מרפסת אתם יכולים להיות רגועים שתקבלו את התמורה הטובה ביותר לכסף ולזמן שלכם. חברות שביצעו עבודות מסוג זה בעבר יוכלו לתת לכם טיפים לתחזוקה שלה, לגשת לעבודה מתוך ידע קודם ולהבטיח לכם גינה פורחת ומשמחת. אל תהססו לבדוק ואף לשאול על הניסיון של חברת הגינון שלכם, משום שידע וותק בהכרח יבטיחו הצלחה.
  2. תהליך העבודה שלהם: כיצד החברה או הגנן מתכננים לבנות את הגינה שלכם? האם תהליך העבודה שלהם כולל הגעה אליכם הביתה ובדיקה של כל הפרמטרים או שהם עובדים אך ורק על פי הפרטים היבשים? תהליך העבודה של כל חברת גינון יכול לגלות לכם הרבה על החברה עצמה, על הרצינות שלה ועל התוצר הסופי שתקבלו. אל תהססו לשאול את אנשי המקצוע שעומדים מולכם על תהליכי העבודה שלהם, משום שבסוף הדרך אתם משלמים עבור שירות שכולל בתוכו הרבה חלקים קטנים שצריכים לעבוד יחד בצורה אסתטית ונעימה.
  3. מכלול השירותים שהם מציעים: אם כבר מצאתם חברת גינון איכות ואמינה להקמת גינה במרפסת שלכם, למה שלא תשכרו את שירותיהם גם בעתיד? מומלץ לעבוד עם חברת גינון שתוכל להמשיך ולהעניק לכם שירותי גינון וטיפוח לאורך זמן, על מנת שתוכלו לדעת שתמיד יש לכם בעל מקצוע זמין ואמין במרחק שיחת טלפון אחת. רגע לפני שאתם מתחילים בעבודות, וודאו כי החברה יודעת להציע שירותים שייתכן ותזדקקו להם גם בעתיד הרחוק.
  4. המלצות של הלקוחות שלהם: לפעמים, על מנת לקבל תמונת מצב אמיתית על שירות או חברה פשוט צריך לשמוע ממי שקיבל אותו לפניכם. בדיוק בגלל זה מומלץ לקרוא ביקורות וחוות דעת של לקוחות קודמים של אותה חברה או גנן פרטי לפני שאתם יוצאים לדרך. באמצעות הביקורות תוכלו ללמוד המון על עבודת החברה, המחירים, כיצד היו יחסי האנוש בין שני הצדדים לאורך הדרך ועוד.
 במידה ואתם מוכנים להפוך את חלום הגינה שלכם למציאות, הגעתם למקום הנכון. חברת ״בר גינון ואחזקות״ הינה חברת גינון מובילה המתמחה גם בביצוע, תכנון, עיצוב והקמה של גינות במרפסת. החברה מורכבת מאנשי גינון מובילים אשר עושים שימוש בכלים נרחבים ובטכניקות מתקדמות על מנת להעניק לכל אחד את גינת החלומות שלו. אם יש לכם עדיין שאלות או שאתם כבר מוכנים לצאת לדרך, ניתן ליצור קשר עם הצוות באמצעות הטלפון: 054-6424248.
עיצוב גינה במרפסת
ברוכים הבאים לבר גינון ואחזקות (להלן: “האתר”). האתר מופעל ע”י גיא בר עוסק מורשה מספר 060633658 (להלן: “הנהלת האתר” או “החברה”).
האתר משמש כאתר תדמית ואתר סחר אלקטרוני אשר מציע, (בין היתר) למכירה מוצרים שונים (להלן: “המוצרים”).

כללי

האמור בתקנון זה מתייחס באופן שווה לבני שני המינים, והשימוש בלשון זכר הוא מטעמי נוחות בלבד.

הוראות תקנון זה ותנאי השימוש המופיעים באתר מגדירים את מערכת היחסים המשפטית בין המזמין לבין האתר, את תנאי השימוש באתר ו/או
את הזמנת המוצרים מן האתר ומעידים על הסכמת המזמין, לתנאים אלה ולתנאים נוספים המופיעים באתר.

החברה רשאית בכל עת, על פי שיקול דעתה הבלעדי, לעדכן תקנון זה.

תנאים אלה חלים על השימוש באתר ובשירותים הכלולים בו באמצעות כל מחשב או מכשיר תקשורת אחר (כדוגמת טלפון סלולארי, טבלטים למיניהם וכו’) כמו כן
הם חלים על השימוש באתר, בין באמצעות רשת האינטרנט ובין באמצעות כל רשת או אמצעי תקשורת אחר.

אין באמור בתקנון זה כדי לגרוע מהוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א-1981 (להלן: “חוק הגנת הצרכן”) והתקנות אשר הותקנו מכוחו, ככל שהן חלות על האתר
(להלן: “ההוראות”), למעט במקרים בהם ניתן להתנות על הוראות כאמור והתניה כאמור בוצעה במסגרת האתר אם במפורש ואם במשתמע.

החברה והנהלת האתר עושים כמיטב יכולתם להציג את המידע השלם והמקיף ביותר לגבי המוצר לרבות תמונות, חרף האמור בסעיף זה יובהר, כי עלולים
להופיע באתר בתום לב וללא כוונת זדון ו/או מתוך רצון להטעות, אי דיוקים ו/או שגיאות ו/או השמטות והחברה, הנהלת האתר והאתר לא יישאו באחריות כלשהי הנובעת
מאי הדיוקים ו/או או השגיאות.

כותרות הפרקים מובאות לשם נוחות והתמצאות המזמין ולא ישמשו בפרשנות התקנון.

טעות סופר בתיאור מוצר/ים לא תחייב את החברה.

תמונות המוצרים באתר מוצגות לצורכי המחשה בלבד. בנוסף, ייתכנו הבדלים במראה, בגוון, בגודל, וכיו”ב בין המוצר, כפי שהוא מוצג באתר, לבין המוצר במציאות.

אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתר, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים,
בפרסומי דפוס וכיו”ב, לכל מטרה אחרת.

המועד שנרשם, לכל עניין ועניין, במחשבי החברה הוא המועד הקובע לכל דבר.

הרשמה לאתר

על מנת לבצע הזמנה של מוצרים על המזמין להירשם באתר באמצעות טופס הרשמה מקוון.

כל אדם, לרבות חברה, רשאי להשתמש באתר, לרבות לבצע רכישות באמצעות האתר, בין היתר, בכפוף להיותו כשיר לבצע פעולות משפטיות מחייבות,
, בעל כרטיס אשראי תקף ,שהונפק ע”י אחת מחברות כרטיסי האשראי (לעיל ולהלן: “המזמין”).

הרישום הינו חד פעמי, כאשר לאחריו המזמין לא יידרש לשוב ולהירשם בכל פעם מחדש בעת ביצוע הרכישה.

בעת הרישום באתר על המזמין להזין שם משתמש וסיסמא וכן את כתובת הדואר האלקטרוני שלו. במידה וישכח המזמין את הסיסמא, תשלח אליו הסיסמא
הקיימת כפי שהוזנה בעת הרישום הראשוני באתר לכתובת הדוא”ל אשר הוזנה באתר.

בעתיד אם וכאשר יבקש המזמין לרכוש מוצרים נוספים, יזוהה המזמין לפי שם המזמין והסיסמא שבחר.

פרטי המזמין יעודכנו בהתאם לנתונים אשר ימולאו על ידי המזמין בטופס הרישום המקוון במצוי באתר.

הנהלת האתר רשאית מעת לעת לדרוש פרטי זיהוי נוספים.

מבלי לגרוע מהאמור לעיל, החברה תהא רשאית למנוע מכל אדם להשתמש באתר, באופן זמני או לצמיתות על פי שיקול דעתה הבלעדי ומבלי למסור
הודעה על כך מראש, לרבות בכל אחד מהמקרים הבאים:

ביצוע מעשה בלתי חוקי ו/או הפרת הוראות הדין;

הפרת תנאי מתנאי תקנון זה;

מסירת פרטים שגויים במתכוון;

ביצוע פעולה העלולה לפגוע בפעילותו התקינה של האתר ו/או במי מהספקים ו/או בצד ג’ כלשהו;

כרטיס האשראי שברשות המזמין נחסם או הוגבל לשימוש בדרך כלשהי.

רכישת מוצרים באתר

רכישת המוצרים תתבצע באמצעות הוספת מוצרים לסל הקניות, לאחר הוספת מוצרים לסל הקניות יזין המזמין בטופס המקוון המיועד לכך בתהליך
ההזמנה את פרטי המזמין הבאים: שם פרטי, שם משפחה, מס’ טלפון, כתובת דואר אלקטרוני, בנוסף יש למסור את פרטי מקבל ההזמנה, שם פרטי,
שם משפחה, מס’ טלפון, יישוב, רחוב מס’ בית, קומה, דירה, כניסה וכל פרט מזהה אחר שיש בידיו לסייע למבצע המשלוח לאתר בקלות את הנכס אליו מתבצעת
מסירת ההזמנה לרבות הערות ומידע בנוגע לפעולת השילוח ו/או במידה ומקבל ההזמנה אינו בבית. השדות המסומנים בכוכבית קיימת חובה למלאם ובלעדיהם לא תתאפשר
השלמת ההזמנה.

על מנת למנוע כל אפשרות של תקלה במשלוח על המזמין למסור רק פרטים מדויקים ונכונים.

בעת פעולת השלמת ההזמנה יאשר המזמין את פרטי ההזמנה ואת נכונות הפרטים שמסר.

מילוי כל הפרטים מהווה תנאי מוקדם לביצוע ההזמנה וזאת לשם ביצוע ההזמנה ביעילות וללא תקלות ועל כן יש להקפיד על מסירת כל הפרטים במדויק.

פרטי המזמין יעודכנו בהתאם לאמור בטופס ההזמנה המקוון באתר.

מילוי כל הפרטים הנדרשים לרכישת המוצר על ידי המזמין יחשב לביצוע הזמנה (להלן:”ההזמנה”) עם קבלת ההזמנה, האתר יבצע בדיקה של פרטי כרטיס האשראי
ורק לאחר אישור חברת האשראי ו/או לאחר קבלת אישור מפיי פאל כפי שיובהר להלן, הפעולה תאושר ויצא אישור סופי של ההזמנה, חיוב הלקוח עבור המוצר יבוצע
דרך כרטיס האשראי ו/או דרך חשבון הפיי פאל כפי שיבואר להלן והכל בכפוף להימצאות המוצרים במלאי החברה והאתר.

הפרטים כפי שהוזנו בטופס ההזמנה על ידי המזמין, יהוו ראיה חלוטה לנכונות הפעולות.

אופן ביצוע התשלום עבור ההזמנה

התשלום עבור המוצרים יעשה באמצעות כרטיס אשראי וכל שירות דומה
, כפי שיהיה זמין לשימוש באתר, מעת לעת לפי שיקול דעתה של הנהלת האתר.

אם יבחר המזמין להשתמש בכרטיס אשראי לשם ביצוע התשלום, יתבקש המזמין למסור את פרטי כרטיס האשראי, תעודת זהות, סוג הכרטיס ותוקפו.
הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות להפסיק את השימוש באמצעי התשלום כלשהו באתר, להתיר שימוש באמצעי תשלום נוספים ולהחיל הסדרי תשלום שונים על סוגי כרטיסי אשראי שונים או אמצעי תשלום שהנהלת האתר תכבד.

לאחר שהוזנו פרטי התשלום בטופס ההזמנה המקוון, ישלח אל המזמין אישור באמצעות הדואר האלקטרוני על קליטת פרטי ההזמנה. יובהר כי אישור זה אינו מחייב את הנהלת האתר לספק את המוצרים שהוזמנו והוא רק מעיד שפרטי ההזמנה נקלטו בהנהלת האתר.

מיד לאחר ביצוע ההזמנה, תבצע הנהלת האתר בדיקה של אמצעי התשלום בו השתמש המזמין, תינתן הודעה מתאימה למזמין כי ההזמנה אושרה וחשבונו יחויב בעלות השירות.

במקרה בו לא אושרה העסקה על ידי חברת האשראי או כל אמצעי תשלום אר שיהיה באותה עת, יקבל המזמין הודעה מתאימה על כך והנהלת האתר תיצור קשר עם המזמין לשם השלמת העסקה או ביטולה.

אישור פעולת הרכישה מותנה בהימצאות המוצר הנרכש במלאי במועד האספקה המבוקש ו/במועד ההזמנה. אם לא צויין, כי המוצר אינו קיים במלאי והמוצר לא הורד מהאתר עד למועד ביצוע ההזמנה, לא תהא הנהלת האתר מחויבת בכפוף לכך שהנהלת האתר תשיב למזמין כל סכום ששולם אם שולם להנהלת האתר ו/או תבטל את החיוב אם בוצע בגין פעולת הרכישה.

יובהר כי יתכנו מצבים בהם על אף שהפריט מוצג באתר כקיים במלאי, בפועל הוא חסר ולא ניתן לספק אותו, במקרים אלו תבוטל העסקה ולמזמין לא תהה כל טענה בקשר לכך בכפוף להשבת הסכום ששולם על ידי הלקוח.

מועד המשלוח יקבע החל מיום אישור העסקה על ידי חברת האשראי או שירות זמין אחר שאושר.

במידה והמזמין חויב בטעות על ידי חברת האשראי, על המזמין להודיע להנהלת האתר על מנת לבצע זיכוי בהתאם.

זכויות יוצרים

כל זכויות הקניין הרוחני, לרבות פטנטים, זכויות היוצרים, הדגמים, המדגמים והסודות המסחריים, הנם רכושם של החברה בלבד או של צדדים שלישיים אחרים שהרשו להנהלת האתר להשתמש בהם.

זכויות אלה חלות בין השאר על הנתונים באתר, לרבות רשימת המוצרים, תאור ועיצוב המוצרים וכל פרט אחר הקשור להפעלתו.

זכויות אלה חלות גם על שם האתר ושם המתחם (www.—–.com ) של האתר, סימני המסחר (בין אם נרשמו ובין אם לא) הם כולם רכושה של החברה. אין לעשות בהם שימוש בלא קבלת הסכמתה בכתב ומראש.

אין להעתיק, לשכפל, להפיץ, למכור, לשווק, להשכיר ולתרגם מידע כלשהו מהאתר, לרבות סימני מסחר, תמונות וטקסטים, עיצוב המוצרים תמונות המוצרים וכיו”ב בלא קבלת אישור מראש ובכתב של החברה.

אין לקשר לתכנים מהאתר, שאינם דף הבית של האתר (קישור עמוק) ואין להציג או לפרסם תכנים כאמור בכל דרך שהיא, אלא אם הקישור העמוק יהיה לדף האינטרנט באתר במלוא וכפי שהוא, כך שניתן יהיה לצפות ולהשתמש בו באופן הזהה לחלוטין לשימוש ולצפייה בו באתר וזאת תוך קבלת ההסכמה מהנהלת האתר.

הנהלת האתר רשאית להורות על ביטול של קישור עמוק גם לאחר מתן הסכמתה וזאת לפי שיקול דעתה הבלעדי ובמקרב זה לא תהיה לך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כלפי הנהלת האתר.

אחריות

החברה (ו/או מי מטעמה) אינה נושאת במישרין ו/או בעקיפין באחריות כלשהי לנזקים הנובעים ו/או הקשורים בכל דרך שהיא, על תיקונם, הרכבתם ו/או החלפתם של המוצרים.

החברה (ו/או מי מטעמה) אינה נושאת במישרין או בעקיפין באחריות כלשהי לנזקים הנובעים כתוצאה משימוש ו/או הסתמכות על מידע המתפרסם באתרים חיצוניים, שאליהם ניתן להגיע באמצעות איזה מהשירותים באתר. יובהר כי החברה עושה ותעשה כמיטב יכולתה לשתף פעולה עם ספקים אמינים ובעלי מוניטין בלבד.

החברה (ו/או מי מטעמה) אינה נושאת במישרין ו/או בעקיפין באחריות כלשהי לנזקים הנובעים ו/או הקשורים בכל דרך שהיא בשימוש ו/או בביצועי האתר.

בכל מקרה החברה לא תישא באחריות לפעילות כלשהי של כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

סודיות ופרטיות

כל פרטיו האישים של המזמין (שם, דואר אלקטרוני וכדומה), יישמרו במאגרי המידע של החברה.

החברה לא תעביר פרטיו האישיים של המזמין לאף גורם אחר זולת לספקים, במידת הצורך וזאת רק לשם השלמת עסקה.

החברה לא תעשה כל שימוש בפרטים של אמצעי התשלום של המזמין אלא לביצוע תשלום בגין עסקה אותה ביקש המזמין לערוך, ופרטים אלו לא יועברו לאף גורם אחר זולת לצורך זה. למען הסר ספק, פרטי אמצעי התשלום אינם נשמרים במאגרי המידע של החברה.

למרות האמור לעיל, החברה תהא רשאית להעביר פרטיו האישיים של משתמש לצד שלישי במקרים בהם המזמין ביצע מעשה או מחדל הפוגעים ו/או העלולים לפגוע בחברה ו/או בצדדים שלישיים כלשהם, המזמין עשה שימוש בשירותי החברה לביצוע מעשה בלתי חוקי, אם התקבל בידי החברה צו שיפוטי המורה לה למסור את פרטי המזמין לצד שלישי וכן בכל מחלוקת או הליכים משפטיים.

החברה תוכל להשתמש בפרטיו האישיים של המזמין, ללא זיהוי המזמין הספציפי, לצורך ניתוח מידע סטטיסטי והצגתו ו/או מסירתו לגורמים אחרים.

מאחר שמדובר בביצוע פעולות בסביבה מקוונת אין באפשרותה של החברה להבטיח חסינות מוחלטת מפני חדירות למחשביה או חשיפת המידע האגור בידי מבצעי פעולות בלתי חוקיות. אם יעלה בידי צד שלישי לחדור למידע אשר שמור בידי החברה ו/או להשתמש בו לרעה, לא תהיה למשתמש כל טענה, תביעה או דרישה כלפי החברה.

החברה תהא רשאית לעשות שימוש ב – “עוגיות” (“cookies”) על מנת לספק למשתמש שירות מהיר ויעיל ולחסוך מהמזמין הצורך להזין את פרטיו האישיים בכל כניסה לאתר.

בקיום מקרים שאינם בשליטתה של החברה ו/או הנובעים מכח עליון, החברה לא תהא אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא, עקיף או ישיר, שייגרם למזמין ו/או למי מטעם המזמין עם מידע זה יאבד או אם יעשה בו שימוש לא מורשה.

דין ושיפוט

הדין החל על תקנון זה ו/או על כל פעולה ו/או על סכסוך הנובע ממנו, הוא הדין הישראלי בלבד.

בכל מקרה של מחלוקת, תהא לבתי המשפט (השלום או המחוזי) חיפה הסמכות הבלעדית לדון בה.

הדין החל על השימוש באתר, על ההזמנה ועל תקנון זה, לרבות פרשנותו ואכיפתו של התקנון הוא הדין הישראלי בלבד.