דלג לתוכן הראשי

הקמת גינה

האם הרעיון להתחיל את היום עם ניחוח מרגיע של פרחים טריים או האפשרות לקטוף ירקות אורגניים משלך קוסם לך? אם כן, אתם לא לבד. טרנד הקמת הגינה בבית חווה לאחרונה תנופה חסרת תקדים. אבל המסע, מטיפוח זרעו של רעיון לצפייה בירקות הגדלים, יכול להיראות כמבוך של אלטרנטיבות בלתי מוגבלות ושיקולים מורכבים.
טווח זה חל מבחירת סוג הגינה שתואם את האסתטיקה שלך ומשרת את המטרה שלך, ועד ניווט בהיבטים טכניים כמו מיקום, איכות הקרקע, טכניקת השקיה והתאמת אקלים. לאחר מכן ישנם שלבים להמרת החלקה שבחרתם לגינה פורחת תוך הקפדה על פרמטרים כמו נגישות, תשתיות, גבולות הנכס ובטיחות. עלות הקמת גינה היא גורם נוסף שיכול להשפיע על בחירות הגינון שלכם. מזריעת זרעים ועד טיפוחם לצמחים מלאים, בואו נצא יחד למסע מאיר עיניים זה, ונעזור לכם לטפח לא רק גינה אלא נווה מדבר של שמחה.

אילו סוגי גינות יש?

כאשר אנו חושבים על גינות, שפע של אפשרויות קופצות בראש, כל אחת עם אופי ייחודי שלה. סוג אחד כזה הוא גינת פרחים, פינה יפהפייה של פריחה המספקת צבעים עזים וריחות עשירים. גינות אלה, המהוות בית למבחר מגוון של פרחים, מגדילות באופן משמעותי את המשיכה האסתטית של כל חלל, בין אם מדובר בחצר אחורית פרטית או בפארק ציבורי.
מצד שני, גינות ירק מציעות יתרון מעשי מאוד מלבד המשיכה החזותית שלהן. מעגבניות ועד קישואים, גינת ירק מטופחת מספקת את ההנאה הכפולה של גננות ואת התגמול של קטיף תוצרת אורגנית וביתית.
גינות תבלינים הן סוג נוסף של גינה המוסיפה ערך מוסף לבישול ביתי. גנים אלה, קטנים, מגוונים וריחניים, לא רק מכניסים טעמים רעננים למטבח שלכם, אלא גם משמשים למטרות רפואיות ותורמים ניחוחות לארומתרפיה.
לבסוף, השלווה והאלגנטיות המעודנת של גן זן היא משהו לראות. בהסתמך על אידיאלים של זן, גנים אלה משתמשים באלמנטים כמו סלעים, תכונות מים וצמחים גזומים בקפידה כדי ליצור מקלט שליו. אז בין אם אתם מחפשים יופי, פרקטיות או שלווה, הגן המושלם מספק נחמה לכל טעם.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שמקימים גינות?

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב הגינה שלכם הוא המיקום. זה קריטי מכיוון שכמות אור היום שהגינה שלכם מקבלת תשפיע ישירות על צמיחתה. בישראל, למשל, אזורים מסוימים עשויים לקבל אור שמש עז, מה שידרוש צמחים מסוימים שיכולים לעמוד בחשיפה כזו.
גם פריסת הגן משחקת תפקיד משמעותי. יש לקחת בחשבון הבטחת מרחב מתאים לכל סוג צמח, הקמת מוקדים ותכנון שבילי הליכה לקבלת תוצאות פונקציונאליות ואסתטיות.
לא פחות חשוב הוא הכנת הקרקע. לפני השתילה הקפידו לסלק עשבים שוטים, לבדוק את רמת החומציות של הקרקע ולהעשיר אותה בחומר אורגני. איכות הקרקע יכולה להפוך או למנוע את הצלחת הגינה שלך.
אימוץ טכניקות השקיה נכונות והקמת מערכת ניקוז יעילה הם הכרחיים למניעת ריקבון שורשים והצטברות מים. למעשה, באזורים יבשים יותר בישראל יש לשקול מערכת השקיה יעילה.
אחרון חביב, הבנת האקלים המקומי שלך היא קריטית. עמידותן של גינות לתנאי מזג אוויר משתנים הופכת את הבנת האקלים המקומי לבסיסית בבחירת סוגי הצמחים המתאימים, היבט שנדון בו עוד בסעיף 'מהם השלבים להקמת גן?'.

מהם השלבים להקמת גינה?

הקמת גינה, בין אם מדובר בגן עדן ירוק השוכן בחצר אחורית רחבת ידיים או בגינת מרפסת קומפקטית, כרוכה בתכנון וביצוע מוקפדים. בואו נפרק את השלבים להקמת גן משגשג בלב ארץ ישראל.

שלב 1: פינוי האזור

התחילו עם אדמה נקייה. הסר את כל הצמחייה, הקוצים, הסלעים והפסולת הקיימים שעלולים לפגוע במאמצי הגינון שלך. אפילו אבנים קטנות יכולות להקשות על שורשים להתבסס ולצמוח.

שלב 2: עיצוב ופריסה

עיצוב פריסת גינה דומה לציור תמונה. החליטו היכן אתם רוצים שמערך הפרחים שלכם, חלקת עשבי תיבול או מרבץ העלים הירוקים יהיו. קחו בחשבון את גודל הצמחים, הרגלי הצמיחה שלהם וכיצד הם יתקשרו זה עם זה.

שלב 3: הכנת הקרקע

ליבו של כל גן טמון באדמתו. מכינים את הקרקע על ידי ריצוף והוספת קומפוסט או חומר אורגני. זה יספק את החומרים המזינים שהצמחים שלכם יזדקקו להם כדי לשגשג באקלים שטוף השמש של ישראל.

שלב 4: בחירת צמחים

בחרו צמחים תוך התחשבות בהתאמתם לתנאי האקלים בישראל, למאפייני הקרקע ולטעמכם האישי. שילוב של צמחים מקומיים ואקזוטיים יכול ליצור נוף גינה ייחודי.

שלב 5: שתילה ותחזוקה

שתול את הצומח שבחרת בהתאם לדרישות האישיות שלהם. לאחר השתילה, הקפידו על השקיה, דישון והדברה קבועים לשמירה על גינה בריאה.

מה צריך לבדוק כאשר מקימים גינה חדשה?

יצירת גינה חדשה כרוכה ביותר מסתם שתילה וטיפול בצמחייה שלכם. חשוב לקחת בחשבון היבטים אחרים שיכולים להשפיע על ההצלחה והקיימות של הגינה שלכם בטווח הארוך. תכנון וביצוע לא נכונים יכולים להוביל לבעיות בלתי צפויות שניתן היה להימנע מהן.

שירותים ותשתיות

לפני שאתם מתחילים לעבוד על הגינה שלכם, חשוב ביותר לאתר כל מכשול תת קרקעי כדי למנוע נזק פוטנציאלי במהלך תהליך החפירה. זה לא רק מבטיח סביבת עבודה בטוחה, אלא גם מונע תיקונים יקרים. קחו תמיד בחשבון את כל האלמנטים התשתיתיים הקיימים שעשויים להיות מושפעים מיצירת הגינה שלכם.

גבולות הנכס

הכרת גבולות הנכס שלך מבטיחה שתכבד אדמות שכנות ותמנע מחלוקות בהמשך הדרך. זה חיוני במיוחד כאשר מתכננים מבני גינון גדולים יותר כמו חממות או סככות.

היתרים והגבלות

הכללים והתקנות הנוגעים לבניית גינות משתנים מאוד ויכולים להשפיע על הקמת הגינה שלכם. בדוק תמיד עם הרשויות המקומיות שלך לגבי כל האישורים הדרושים או מדיניות ספציפית הקשורה לגינה.

שיקולי בטיחות

שקול אמצעי בטיחות שיש לשלב בעיצוב הגינה שלך כגון מבנים, גידור מתאים והגנה על האזור כדי למנוע תאונות. לעתים קרובות מתעלמים מבטיחות, אך היא חלק בלתי נפרד מתכנון גינה טוב.

גישה ונוחות

עיצוב שבילים ונקודות גישה יכול להשפיע באופן משמעותי על חווית הגינה שלכם. תכנון נכון מבטיח תחזוקה קלה, נגישות, ובסופו של דבר, חווית גינה מהנה יותר.

מהי עלות הקמת גינות?

גינון יכול להיות פעילות מתגמלת, אבל כמו כל מיזם אחר, הוא מגיע עם הוצאות משלו. אלה יכולים להשתנות באופן משמעותי בהתאם לסוג וגודל הגינה שאתם רוצים להקים.
אחת העלויות הראשוניות שיש לקחת בחשבון היא מחיר רכישת צמחים וזרעים. חבילות זרעים יכולות להיות זולות יחסית, בדרך כלל בין 10 ל-50 שקלים חדשים, בעוד שצמחים אקזוטיים או עצים בוגרים יכולים להגיע למאות שקלים. זכרו, המחיר משקף לעתים קרובות את הטיפול המיוחד שצמחים אלה דורשים.
יהיו כלים וציוד חיוניים להשקיע בהם כגון כפפות גינון, אתי חפירה, מגרפות ומריצות. וכמובן, אי אפשר להתעלם מתיקוני קרקע ודשנים. קומפוסט אורגני או אזוב כבול יכול לעלות בסביבות 100 שקלים חדשים לשקית.
הקמת מערכת השקיה נוחה ויעילה היא גם המפתח. מערכות השקיה פשוטות בטפטוף יכולות להתחיל בסביבות כמה מאות שקלים, אך ככל שהמורכבות והיעילות עולות, כך עולה גם המחיר. יתר על כן, תחזוקה היא עלות מתמשכת המכסה פריטים כמו גיזום, תמיכות צמחים ומוצרי הדברה.
לסיכום, הקמת גינה בישראל אמנם דורשת השקעה כספית לא מבוטלת, אך השמחה, היופי והפוטנציאל לייצר בעצמכם מזון טרי ואורגני יכולים בהחלט להפוך אותה לכדאית.
כמה זמן לוקח להקים גינה?
הקמת גינה חדשה היא פרויקט מתגמל שיכול לשפר באופן משמעותי את האסתטיקה והתועלת של חללי חוץ. עם זאת, הזמן שלוקח להשלים את ההתקנה יכול להיות תלוי במספר גורמים, הכוללים את גודל הגינה, מורכבות העיצוב, סוג הצמחים שנבחרו והמצב הראשוני של הקרקע.
לדוגמה, הקמת גינה קטנה ופשוטה עשויה לקחת לצוות מקצועי מספר ימים בלבד, בעוד שעיצובים מורכבים עם מיני צמחים מגוונים ותכונות גינה עשויים לדרוש מספר שבועות או אפילו חודשים. כמובן, הערכות אלה יכולות להשתנות בהתאם למאמץ הייעודי, המשאבים והאתגרים הספציפיים הקשורים למצב האתר ולאקלים.
היופי והחיוניות של גינה מעוצבת לא קורים בן לילה. זה דורש ניהול זמן מקצועי ותשומת לב קפדנית כדי להעניק לכם גינה שפורחת עם חיים ומוסיפה ערך לנכס שלכם.
מתי מומלץ לתכנן גן חדש?
בניית גינה חדשה היא חוויה מענגת שמוסיפה יופי וערך לנכס שלכם. עם זאת, זוהי משימה הדורשת תכנון זהיר ושיקול דעת. אחד ההיבטים הבסיסיים שיש לזכור הוא בחירת הזמן הנכון להתחיל בבניית הגינה.

יתרונות ועונות אידיאליות לבניית גינות

היתרונות של גינה משלכם הם רבים, גינות אילו מציעות לכם מקלט של שלווה ומשפרות את האסתטיקה של הנכס שלכם. הזמן האידיאלי ליזום הקמת גינות הוא לעתים קרובות בעונות מתונות יותר, כגון אביב או סתיו בישראל, מה שמקל על הכנת הקרקע וצמיחת הצמחים.

בהתחשב באקלים המקומי ובתנאי הקרקע

חשוב להתבונן באקלים המקומי ובתנאי הקרקע. לדוגמה, בישראל, שבה האקלים משתנה, חיוני לבחון את תנאי הקרקע ולשקול את סוגי הצמחים שיכולים לשגשג בה. הכנה מספקת תבטיח את הישרדותה ושגשוגה של הגינה שלכם.

הכנה לגינה חדשה

בשלבים האחרונים לפני בניית גינה חדשה, חשוב לתכנן מראש, לתכנן את מתווה הגינה ולהכין את הקרקע בהתאם. כל הגורמים הללו יתרמו ליצירת גינה פורחת ובת קיימא שתוכלו ליהנות ממנה במשך שנים רבות.

האם ניתן להקים גינה בעיצוב אישי?

אנשים רבים שואלים לעתים קרובות האם ניתן להקים גינה מותאמת אישית. התשובה היא כן מהדהד. עם המומחיות והיצירתיות הנכונות, תוכלו לעצב גינה שתשקף את האסתטיקה האישית שלכם ותענה על דרישותיכם.

עיצוב גינה בהתאמה אישית

תכנון גינה בהתאמה אישית כרוך בדרך כלל בתרגום העדפות אישיות לפריסה מגובשת ומעשית. זה יכול להיות שילוב הצמחים האהובים עליכם, התקנת תכונות מים ייחודיות או עיצוב אזורים ספציפיים לפעילויות החוץ שלכם, כמו פיקניק או אזור משחקים.

הערך של גנים מותאמים אישית

יתר על כן, גינה מותאמת אישית לא רק משרתת שביעות רצון אישית אלא גם מעלה את ערך הנכס. עם ייחודיות ופונקציונליות מותאמת, הוא מספק תחושה סופית של אישיות למקום האירוח שלכם, ומבדיל אותו מהשאר. חברות כמו בר-גינון מצטיינות בהקמת גינות בהתאמה אישית, ומספקות מרחב ירוק מושך ומותאם אישית שמגלם את הרעיון שלכם של מקלט מושלם.

למה לשכור חברה מקצועית שמתמחה בהקמת גינות?

יצירת גינת החלומות שלכם דורשת יותר מסתם אצבע ירוקה; זה כרוך במידה ניכרת של תכנון, ביצוע, והבנה עמוקה של המערכת האקולוגית. כאן נכנסים לתמונה המומחיות והניסיון של חברת גינון מקצועית. הם שולטים באלמנטים של גננות, אדריכלות נוף וניהול פרויקטים, ומבטיחים שהגינה שלך לא רק תהיה יפה אלא גם פונקציונלית וברת קיימא.
חברת גננות מקצועית העובדת ביעילות, נמנעת מטעויות יקרות ומבטיחה פריסת גינות מאוזנת והפחתה משמעותית של שעות התחזוקה. הידע הנרחב של בר גינון על סוגי הצמחים השונים, הקרקע, מערכות ההשקיה ותנאי האקלים, מבטיח גינה משגשגת בכל ימות השנה. יתר על כן, שכירת אנשי מקצוע תוביל להקמת גינה שופעת ומובנית היטב שתעלה את ערך הנכס שלך.
משך הזמן הנדרש להקמת גינה יכול להשתנות מאוד. עם זאת, חברה מקצועית יכולה לייעל משמעותית את התהליך.

למה לבחור בחברת בר גינון?

בר-גינון היא התגלמות של מצוינות ומומחיות בתחום יצירת גינות ותחזוקתן. בר גינון הינה חברת גינון מובילה בישראל, המציעה מגוון שירותים מותאמים אישית כדי להפיח חיים בחזון שלכם וליצור חללי חוץ יפהפיים.
מה שמייחד את בר-גינון הוא הגישה ההוליסטית של החברה להקמת גינות. החל משלב התכנון ועד לתחזוקה, צוות מומחים יעבוד בקפדנות, כדי שכל היבט של הגינה שלכם יהיה במצב מעולה.
בין אם מדובר בגינה ביתית קטנה או בחלל מסחרי גדול, שירותי בר-גינון זכו לשבחים ולביקורות חיוביות. בחירה בבר-גינון משמעותה בחירה בחברת הגינון הטובה ביותר, החלטה שתוקירו בכל פעם שתדרכו בגינה שלכם.
 
הקמת גינה
ברוכים הבאים לבר גינון ואחזקות (להלן: “האתר”). האתר מופעל ע”י גיא בר עוסק מורשה מספר 060633658 (להלן: “הנהלת האתר” או “החברה”).
האתר משמש כאתר תדמית ואתר סחר אלקטרוני אשר מציע, (בין היתר) למכירה מוצרים שונים (להלן: “המוצרים”).

כללי

האמור בתקנון זה מתייחס באופן שווה לבני שני המינים, והשימוש בלשון זכר הוא מטעמי נוחות בלבד.

הוראות תקנון זה ותנאי השימוש המופיעים באתר מגדירים את מערכת היחסים המשפטית בין המזמין לבין האתר, את תנאי השימוש באתר ו/או
את הזמנת המוצרים מן האתר ומעידים על הסכמת המזמין, לתנאים אלה ולתנאים נוספים המופיעים באתר.

החברה רשאית בכל עת, על פי שיקול דעתה הבלעדי, לעדכן תקנון זה.

תנאים אלה חלים על השימוש באתר ובשירותים הכלולים בו באמצעות כל מחשב או מכשיר תקשורת אחר (כדוגמת טלפון סלולארי, טבלטים למיניהם וכו’) כמו כן
הם חלים על השימוש באתר, בין באמצעות רשת האינטרנט ובין באמצעות כל רשת או אמצעי תקשורת אחר.

אין באמור בתקנון זה כדי לגרוע מהוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א-1981 (להלן: “חוק הגנת הצרכן”) והתקנות אשר הותקנו מכוחו, ככל שהן חלות על האתר
(להלן: “ההוראות”), למעט במקרים בהם ניתן להתנות על הוראות כאמור והתניה כאמור בוצעה במסגרת האתר אם במפורש ואם במשתמע.

החברה והנהלת האתר עושים כמיטב יכולתם להציג את המידע השלם והמקיף ביותר לגבי המוצר לרבות תמונות, חרף האמור בסעיף זה יובהר, כי עלולים
להופיע באתר בתום לב וללא כוונת זדון ו/או מתוך רצון להטעות, אי דיוקים ו/או שגיאות ו/או השמטות והחברה, הנהלת האתר והאתר לא יישאו באחריות כלשהי הנובעת
מאי הדיוקים ו/או או השגיאות.

כותרות הפרקים מובאות לשם נוחות והתמצאות המזמין ולא ישמשו בפרשנות התקנון.

טעות סופר בתיאור מוצר/ים לא תחייב את החברה.

תמונות המוצרים באתר מוצגות לצורכי המחשה בלבד. בנוסף, ייתכנו הבדלים במראה, בגוון, בגודל, וכיו”ב בין המוצר, כפי שהוא מוצג באתר, לבין המוצר במציאות.

אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתר, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים,
בפרסומי דפוס וכיו”ב, לכל מטרה אחרת.

המועד שנרשם, לכל עניין ועניין, במחשבי החברה הוא המועד הקובע לכל דבר.

הרשמה לאתר

על מנת לבצע הזמנה של מוצרים על המזמין להירשם באתר באמצעות טופס הרשמה מקוון.

כל אדם, לרבות חברה, רשאי להשתמש באתר, לרבות לבצע רכישות באמצעות האתר, בין היתר, בכפוף להיותו כשיר לבצע פעולות משפטיות מחייבות,
, בעל כרטיס אשראי תקף ,שהונפק ע”י אחת מחברות כרטיסי האשראי (לעיל ולהלן: “המזמין”).

הרישום הינו חד פעמי, כאשר לאחריו המזמין לא יידרש לשוב ולהירשם בכל פעם מחדש בעת ביצוע הרכישה.

בעת הרישום באתר על המזמין להזין שם משתמש וסיסמא וכן את כתובת הדואר האלקטרוני שלו. במידה וישכח המזמין את הסיסמא, תשלח אליו הסיסמא
הקיימת כפי שהוזנה בעת הרישום הראשוני באתר לכתובת הדוא”ל אשר הוזנה באתר.

בעתיד אם וכאשר יבקש המזמין לרכוש מוצרים נוספים, יזוהה המזמין לפי שם המזמין והסיסמא שבחר.

פרטי המזמין יעודכנו בהתאם לנתונים אשר ימולאו על ידי המזמין בטופס הרישום המקוון במצוי באתר.

הנהלת האתר רשאית מעת לעת לדרוש פרטי זיהוי נוספים.

מבלי לגרוע מהאמור לעיל, החברה תהא רשאית למנוע מכל אדם להשתמש באתר, באופן זמני או לצמיתות על פי שיקול דעתה הבלעדי ומבלי למסור
הודעה על כך מראש, לרבות בכל אחד מהמקרים הבאים:

ביצוע מעשה בלתי חוקי ו/או הפרת הוראות הדין;

הפרת תנאי מתנאי תקנון זה;

מסירת פרטים שגויים במתכוון;

ביצוע פעולה העלולה לפגוע בפעילותו התקינה של האתר ו/או במי מהספקים ו/או בצד ג’ כלשהו;

כרטיס האשראי שברשות המזמין נחסם או הוגבל לשימוש בדרך כלשהי.

רכישת מוצרים באתר

רכישת המוצרים תתבצע באמצעות הוספת מוצרים לסל הקניות, לאחר הוספת מוצרים לסל הקניות יזין המזמין בטופס המקוון המיועד לכך בתהליך
ההזמנה את פרטי המזמין הבאים: שם פרטי, שם משפחה, מס’ טלפון, כתובת דואר אלקטרוני, בנוסף יש למסור את פרטי מקבל ההזמנה, שם פרטי,
שם משפחה, מס’ טלפון, יישוב, רחוב מס’ בית, קומה, דירה, כניסה וכל פרט מזהה אחר שיש בידיו לסייע למבצע המשלוח לאתר בקלות את הנכס אליו מתבצעת
מסירת ההזמנה לרבות הערות ומידע בנוגע לפעולת השילוח ו/או במידה ומקבל ההזמנה אינו בבית. השדות המסומנים בכוכבית קיימת חובה למלאם ובלעדיהם לא תתאפשר
השלמת ההזמנה.

על מנת למנוע כל אפשרות של תקלה במשלוח על המזמין למסור רק פרטים מדויקים ונכונים.

בעת פעולת השלמת ההזמנה יאשר המזמין את פרטי ההזמנה ואת נכונות הפרטים שמסר.

מילוי כל הפרטים מהווה תנאי מוקדם לביצוע ההזמנה וזאת לשם ביצוע ההזמנה ביעילות וללא תקלות ועל כן יש להקפיד על מסירת כל הפרטים במדויק.

פרטי המזמין יעודכנו בהתאם לאמור בטופס ההזמנה המקוון באתר.

מילוי כל הפרטים הנדרשים לרכישת המוצר על ידי המזמין יחשב לביצוע הזמנה (להלן:”ההזמנה”) עם קבלת ההזמנה, האתר יבצע בדיקה של פרטי כרטיס האשראי
ורק לאחר אישור חברת האשראי ו/או לאחר קבלת אישור מפיי פאל כפי שיובהר להלן, הפעולה תאושר ויצא אישור סופי של ההזמנה, חיוב הלקוח עבור המוצר יבוצע
דרך כרטיס האשראי ו/או דרך חשבון הפיי פאל כפי שיבואר להלן והכל בכפוף להימצאות המוצרים במלאי החברה והאתר.

הפרטים כפי שהוזנו בטופס ההזמנה על ידי המזמין, יהוו ראיה חלוטה לנכונות הפעולות.

אופן ביצוע התשלום עבור ההזמנה

התשלום עבור המוצרים יעשה באמצעות כרטיס אשראי וכל שירות דומה
, כפי שיהיה זמין לשימוש באתר, מעת לעת לפי שיקול דעתה של הנהלת האתר.

אם יבחר המזמין להשתמש בכרטיס אשראי לשם ביצוע התשלום, יתבקש המזמין למסור את פרטי כרטיס האשראי, תעודת זהות, סוג הכרטיס ותוקפו.
הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות להפסיק את השימוש באמצעי התשלום כלשהו באתר, להתיר שימוש באמצעי תשלום נוספים ולהחיל הסדרי תשלום שונים על סוגי כרטיסי אשראי שונים או אמצעי תשלום שהנהלת האתר תכבד.

לאחר שהוזנו פרטי התשלום בטופס ההזמנה המקוון, ישלח אל המזמין אישור באמצעות הדואר האלקטרוני על קליטת פרטי ההזמנה. יובהר כי אישור זה אינו מחייב את הנהלת האתר לספק את המוצרים שהוזמנו והוא רק מעיד שפרטי ההזמנה נקלטו בהנהלת האתר.

מיד לאחר ביצוע ההזמנה, תבצע הנהלת האתר בדיקה של אמצעי התשלום בו השתמש המזמין, תינתן הודעה מתאימה למזמין כי ההזמנה אושרה וחשבונו יחויב בעלות השירות.

במקרה בו לא אושרה העסקה על ידי חברת האשראי או כל אמצעי תשלום אר שיהיה באותה עת, יקבל המזמין הודעה מתאימה על כך והנהלת האתר תיצור קשר עם המזמין לשם השלמת העסקה או ביטולה.

אישור פעולת הרכישה מותנה בהימצאות המוצר הנרכש במלאי במועד האספקה המבוקש ו/במועד ההזמנה. אם לא צויין, כי המוצר אינו קיים במלאי והמוצר לא הורד מהאתר עד למועד ביצוע ההזמנה, לא תהא הנהלת האתר מחויבת בכפוף לכך שהנהלת האתר תשיב למזמין כל סכום ששולם אם שולם להנהלת האתר ו/או תבטל את החיוב אם בוצע בגין פעולת הרכישה.

יובהר כי יתכנו מצבים בהם על אף שהפריט מוצג באתר כקיים במלאי, בפועל הוא חסר ולא ניתן לספק אותו, במקרים אלו תבוטל העסקה ולמזמין לא תהה כל טענה בקשר לכך בכפוף להשבת הסכום ששולם על ידי הלקוח.

מועד המשלוח יקבע החל מיום אישור העסקה על ידי חברת האשראי או שירות זמין אחר שאושר.

במידה והמזמין חויב בטעות על ידי חברת האשראי, על המזמין להודיע להנהלת האתר על מנת לבצע זיכוי בהתאם.

זכויות יוצרים

כל זכויות הקניין הרוחני, לרבות פטנטים, זכויות היוצרים, הדגמים, המדגמים והסודות המסחריים, הנם רכושם של החברה בלבד או של צדדים שלישיים אחרים שהרשו להנהלת האתר להשתמש בהם.

זכויות אלה חלות בין השאר על הנתונים באתר, לרבות רשימת המוצרים, תאור ועיצוב המוצרים וכל פרט אחר הקשור להפעלתו.

זכויות אלה חלות גם על שם האתר ושם המתחם (www.—–.com ) של האתר, סימני המסחר (בין אם נרשמו ובין אם לא) הם כולם רכושה של החברה. אין לעשות בהם שימוש בלא קבלת הסכמתה בכתב ומראש.

אין להעתיק, לשכפל, להפיץ, למכור, לשווק, להשכיר ולתרגם מידע כלשהו מהאתר, לרבות סימני מסחר, תמונות וטקסטים, עיצוב המוצרים תמונות המוצרים וכיו”ב בלא קבלת אישור מראש ובכתב של החברה.

אין לקשר לתכנים מהאתר, שאינם דף הבית של האתר (קישור עמוק) ואין להציג או לפרסם תכנים כאמור בכל דרך שהיא, אלא אם הקישור העמוק יהיה לדף האינטרנט באתר במלוא וכפי שהוא, כך שניתן יהיה לצפות ולהשתמש בו באופן הזהה לחלוטין לשימוש ולצפייה בו באתר וזאת תוך קבלת ההסכמה מהנהלת האתר.

הנהלת האתר רשאית להורות על ביטול של קישור עמוק גם לאחר מתן הסכמתה וזאת לפי שיקול דעתה הבלעדי ובמקרב זה לא תהיה לך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כלפי הנהלת האתר.

אחריות

החברה (ו/או מי מטעמה) אינה נושאת במישרין ו/או בעקיפין באחריות כלשהי לנזקים הנובעים ו/או הקשורים בכל דרך שהיא, על תיקונם, הרכבתם ו/או החלפתם של המוצרים.

החברה (ו/או מי מטעמה) אינה נושאת במישרין או בעקיפין באחריות כלשהי לנזקים הנובעים כתוצאה משימוש ו/או הסתמכות על מידע המתפרסם באתרים חיצוניים, שאליהם ניתן להגיע באמצעות איזה מהשירותים באתר. יובהר כי החברה עושה ותעשה כמיטב יכולתה לשתף פעולה עם ספקים אמינים ובעלי מוניטין בלבד.

החברה (ו/או מי מטעמה) אינה נושאת במישרין ו/או בעקיפין באחריות כלשהי לנזקים הנובעים ו/או הקשורים בכל דרך שהיא בשימוש ו/או בביצועי האתר.

בכל מקרה החברה לא תישא באחריות לפעילות כלשהי של כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

סודיות ופרטיות

כל פרטיו האישים של המזמין (שם, דואר אלקטרוני וכדומה), יישמרו במאגרי המידע של החברה.

החברה לא תעביר פרטיו האישיים של המזמין לאף גורם אחר זולת לספקים, במידת הצורך וזאת רק לשם השלמת עסקה.

החברה לא תעשה כל שימוש בפרטים של אמצעי התשלום של המזמין אלא לביצוע תשלום בגין עסקה אותה ביקש המזמין לערוך, ופרטים אלו לא יועברו לאף גורם אחר זולת לצורך זה. למען הסר ספק, פרטי אמצעי התשלום אינם נשמרים במאגרי המידע של החברה.

למרות האמור לעיל, החברה תהא רשאית להעביר פרטיו האישיים של משתמש לצד שלישי במקרים בהם המזמין ביצע מעשה או מחדל הפוגעים ו/או העלולים לפגוע בחברה ו/או בצדדים שלישיים כלשהם, המזמין עשה שימוש בשירותי החברה לביצוע מעשה בלתי חוקי, אם התקבל בידי החברה צו שיפוטי המורה לה למסור את פרטי המזמין לצד שלישי וכן בכל מחלוקת או הליכים משפטיים.

החברה תוכל להשתמש בפרטיו האישיים של המזמין, ללא זיהוי המזמין הספציפי, לצורך ניתוח מידע סטטיסטי והצגתו ו/או מסירתו לגורמים אחרים.

מאחר שמדובר בביצוע פעולות בסביבה מקוונת אין באפשרותה של החברה להבטיח חסינות מוחלטת מפני חדירות למחשביה או חשיפת המידע האגור בידי מבצעי פעולות בלתי חוקיות. אם יעלה בידי צד שלישי לחדור למידע אשר שמור בידי החברה ו/או להשתמש בו לרעה, לא תהיה למשתמש כל טענה, תביעה או דרישה כלפי החברה.

החברה תהא רשאית לעשות שימוש ב – “עוגיות” (“cookies”) על מנת לספק למשתמש שירות מהיר ויעיל ולחסוך מהמזמין הצורך להזין את פרטיו האישיים בכל כניסה לאתר.

בקיום מקרים שאינם בשליטתה של החברה ו/או הנובעים מכח עליון, החברה לא תהא אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא, עקיף או ישיר, שייגרם למזמין ו/או למי מטעם המזמין עם מידע זה יאבד או אם יעשה בו שימוש לא מורשה.

דין ושיפוט

הדין החל על תקנון זה ו/או על כל פעולה ו/או על סכסוך הנובע ממנו, הוא הדין הישראלי בלבד.

בכל מקרה של מחלוקת, תהא לבתי המשפט (השלום או המחוזי) חיפה הסמכות הבלעדית לדון בה.

הדין החל על השימוש באתר, על ההזמנה ועל תקנון זה, לרבות פרשנותו ואכיפתו של התקנון הוא הדין הישראלי בלבד.